AARON
MOORHEAD

Director, Jury
SPRING, CINEMASLAM
Attending 2 Films

AARON
YOO

Actor
SOMEONE ELSE
Attending 1 Film

ABNER
BENAIM

Director
INVASION, PANAMA CANAL STORIES
Attending 1 Film

ADAM
JAMES SMITH

Director
THE LAND OF MANY PALACES

AGUSTINA
CHIARINO

PRODUCER
60 CANDLES

ALAIN
CHOQUART

Director
LADYGREY
Attending 2 Films

ALBERTO
HERNÁNDEZ

Co-producer
EVERYBODY LEAVES

ALEJO
FLAH

Director
EASY SEX, SAD MOVIES
Attending 2 Films

ALEX
GARCÍA

Actor
KAMIKAZE
Attending 1 Film

ÁLEX
PINA

Director
KAMIKAZE
Attending 1 Film

ALEX
ZITO

PRODUCER
EASY SEX, SAD MOVIES

ALEXEY
TARAN

PRODUCER
THE HOLDERS

ALFRED
SPELLMAN

PRODUCER
DAWG FIGHT
Attending 2 Films

ALVARO
FERNÁNDEZ ARMERO

Director
SIDETRACKED
Attending 1 Film

ANA
RODRIGUEZ

COMPOSER, PRODUCER
THE WIZARD
Attending 1 Film

ANDREAS
DALSGAARD

Director
LIFE IS SACRED
Attending 1 Film

ANDREW
LANCASTER

Director
THE LOST AVIATOR
Attending 2 Films

ANDY
EVANS

PRODUCER
SET FIRE TO THE STARS

ANDY
GODDARD

Director
SET FIRE TO THE STARS
Attending 1 Film

Anita
Ward

Subject
THE RECORD MAN
Attending 1 Film

ANTHONY
LUCERO

Director
EAST SIDE SUSHI

Anthony
Proenza

Executive Producer
THE HOLDERS

ASAF
GALAY

Director
The Muses of Bashevis Singer

AUGUSTO
MATTE

PRODUCER
VOICE OVER

AURA
GARRIDO

Actress
INNOCENT KILLERS
Attending 2 Films

AYOUB
QANIR

Jury
CINEMASLAM

BARBIE
HEUSINGER

Jury
ENCUENTROS

BEN
PATTERSON

Director
SWEET MICKY FOR PRESIDENT

BENOÎT
JACQUOT

Director
THREE HEARTS
Attending 1 Film

BERNADETTE
BÜRGI

PRODUCER
POSTHUMOUS

BRANDON
HARRIS

PRODUCER
SOMEONE ELSE
Attending 1 Film

BRETT
MORGEN

Director
KURT COBAIN: MONTAGE OF HECK
Attending 1 Film

CARA
DESPAIN

ART DIRECTOR
THE STRONGEST MAN
Attending 2 Films

CARLA
FORTE

Director
THE HOLDERS
Attending 2 Films

CARLOS
CARIDAD MONTERO

Director
3 BEAUTIES
Attending 2 Films

CARLOS
MACHADO QUINTELA

Director
THE PROJECT OF THE CENTURY
Attending 2 Films

CASILDA
VARELA

PRODUCER
PACO DE LUCIA: A JOURNEY

CELYN
JONES

Actor, Writer
SET FIRE TO THE STARS
Attending 1 Film

Chris
Gueits

PRODUCER
13 MILLION VOICES
Attending 2 Films

Christina
Felisgrau

Director
THE SUN LIKE A BIG DARK ANIMAL

CHUS
GUTIÉRREZ

Director
CIUDAD DELIRIO

CLARA
TARICCO

PRODUCER
TEA TIME
Attending 2 Films

CLAUDIA
CALVIÑO

PRODUCER
Attending 3 Films

CLAUDIO
MARCONE

Director
IN THE GRAYSCALE
Attending 2 Films

CURRO
SÁNCHEZ VARELA

Director
PACO DE LUCIA: A JOURNEY
Attending 2 Films

DAN
ABRAMOIVCI

Actor, Writer
BEN'S AT HOME
Attending 1 Film

DANIEL
AUGUSTO

Director
THE PILGRIM - PAULO COELHO'S BEST STORY
Attending 1 Film

DANIEL
JUNGE

Director
BEING EVEL
Attending 1 Film

DEBRA
EGBER

Executive Producer
THE RECORD MAN

Dennis
Scholl

Moderator
CONVERSATION WITH MOISÉS KAUFMAN, DIRECTOR OF THE LARAMIE PROJECT
Attending 1 Film

Dhafir
“DaDa 5000” Harris

Subject
DAWG FIGHT
Attending 1 Film

DIEGO
GUERRERO

Actor
3 BEAUTIES
Attending 2 Films

DIEGO
RAMÍREZ

PRODUCER
CIUDAD DELIRIO
Attending 1 Film

EDUARDO
POP

PRODUCER
ARCHITECTURE OF COLOR

ELENA
MANRIQUE

Jury, PRODUCER
LEXUS IBERO-AMERICAN OPERA PRIMA, CIUDAD DELIRIO
Attending 1 Film

ELIANA
NAVARRO BUSCHBECK

PRODUCER
3 BEAUTIES
Attending 2 Films

Ernesto
Daranas

Director
Behavior
Attending 2 Films

FABIÁN
CÁRDENAS

Director
FREDDIE OF WYNWOOD
Attending 2 Films

Felice
Gorordo

Subject
13 MILLION VOICES
Attending 2 Films

FERDINANDO
VICENTINI ORGNANI

Director
REWINED
Attending 2 Films

FLORENCIA
LARREA

PRODUCER
AURORA
Attending 2 Films

FRANCESCO
MUNZI

Director
BLACK SOULS

FRANCISCO
CELHAY

Actor
IN THE GRAYSCALE
Attending 2 Films

GARY
RESSLER

Jury
JORDAN A. RESSLER SCREENWRITING AWARD

GEOFFREY
QUAN

PRODUCER
SOMEONE ELSE
Attending 1 Film

GEORGE
MCCRAE

Subject
THE RECORD MAN
Attending 1 Film

GEORGINA
PALACIOS

Actress
3 BEAUTIES
Attending 2 Films

GONZALO
BENDALA

Director
INNOCENT KILLERS
Attending 2 Films

GUILLERMO
ZOUAIN

Director
On the Road, Somewhere
Attending 2 Films

GUSTAVO
TARETTO

Director
SUNSTROKES
Attending 2 Films

HANS
MORGENSTERN

Jury
JORDAN A. RESSLER SCREENWRITING AWARD

Héctor
Noas

Actor
Behavior
Attending 1 Film

HERNÁN
MUSALUPPI

Jury, PRODUCER
LEXUS IBERO-AMERICAN OPERA PRIMA, THE PROJECT OF THE CENTURY and SUNSTROKES

IGNACIO
GANDARIAS

ASSISTANT PRODUCTION MANAGER
PACO DE LUCIA: A JOURNEY

INGRID
ISENSEE

Actress
VOICE OVER
Attending 2 Films

IÔNA
DE MACEDO

PRODUCER
THE PILGRIM - PAULO COELHO'S BEST STORY
Attending 1 Film

IRIS
APFEL

Subject
IRIS
Attending 1 Film

ISMAEL
GOMEZ III

Director
DISTANCE

IVONNE
COTORRUELO

PRODUCER
VENICE, MARCEL BELTRÁN - NEW WORK, JESSICA RODRIGUEZ - NEW WORK
Attending 4 Films

JACOB
TIERNEY

Director
Preggoland
Attending 2 Films

JANELLE
GUEITS

Director
13 MILLION VOICES
Attending 2 Films

Jason
Fitzroy Jeffers

PRODUCER
PAPA MACHETE

JAVIER
GRULLÓN

Actor
ON THE ROAD, SOMEWHERE
Attending 2 Films

JAVIER
LABRADOR DEULOFEU

CLAUDIA CALVIÑO - HOTEL NUEVA ISLA

JESSE
BROWN

PRODUCER
THE STRONGEST MAN
Attending 2 Films

JESSICA
RODRIGUEZ

Director
Attending 1 Film

JILL
BAUER

Director
HOT GIRLS WANTED
Attending 2 Films

JOE
STONE

ASSOCIATE PRODUCER
THE RECORD MAN

JONATHAN
DAVID KANE

Director
PAPA MACHETE

JORGE
HERNÁNDEZ

Jury
LEXUS IBERO-AMERICAN OPERA PRIMA

JOSÉ
HENRIQUE FONSECA

Director
ARCHITECTURE OF COLOR
Attending 2 Films

JOSE
MARI GOENAGA

Director
FLOWERS
Attending 2 Films

JUANMA
VILLAR BETANCORT

Director
PLAYING LECUONA
Attending 1 Film

JULIE
RUBIO

PRODUCER
EAST SIDE SUSHI
Attending 1 Film

JUSTIN
BENSON

Director
SPRING
Attending 1 Film

KARYN
RACHTMAN

PRODUCER
SWEET MICKY FOR PRESIDENT
Attending 1 Film

KENNY
RICHES

Director
THE STRONGEST MAN
Attending 2 Films

KYLEE
CROOK

PRODUCER
THE STRONGEST MAN

LAITH
AL-MAJALI

PRODUCER
THEEB

LANE
RUDNICK

Director
OLD BAY

LAURA
GABBERT

Director
CITY OF GOLD
Attending 1 Film

LAURA
RAMOS

Actress
BLUE BLOOD

LÍRIO
FERREIRA

Director
BLUE BLOOD
Attending 2 Films

LUIS
CIFUENTES

PRODUCER
IN THE GRAYSCALE
Attending 2 Films

LUIS
FRANCO BRANTLEY

Director
PANAMA CANAL STORIES
Attending 2 Films

LUIZ
NORONHA

PRODUCER
ARCHITECTURE OF COLOR

LULU
WANG

Director
POSTHUMOUS
Attending 2 Films

MAIMIE
MCCOY

Actress
SET FIRE TO THE STARS
Attending 1 Film

MAITE
ALBERDI

Director
TEA TIME
Attending 2 Films

MARCEL
BELTRÁN

Director
Attending 3 Films

MARCIA
NASATIR

Actress
THE PILGRIM - PAULO COELHO'S BEST STORY
Attending 1 Film

MARCO
BERGER

Director
BUTTERFLY
Attending 1 Film

Margaret
Cardillo

Writer
POSTHUMOUS (SHORT)
Attending 1 Film

MARIA
McFARLAND

Presenter
LIFE IS SACRED

Mariana
Chenillo

Director
Paradise
Attending 1 Film

MARIANELA
PUPO

Actress
VENICE
Attending 2 Films

MARIANO
CONTRERAS

PRODUCER
BUTTERFLY

MARIO
GUERRA

Actor
THE PROJECT OF THE CENTURY
Attending 1 Film

MARK
MOORMANN

Director
THE RECORD MAN

MARS
HORODYSKI

Director
BEN'S AT HOME
Attending 1 Film

MAXI
IGLESIAS

Actor
INNOCENT KILLERS
Attending 2 Films

MAXIME
GIROUX

Director
FELIX AND MEIRA
Attending 2 Films

MERCEDES
GAMERO

Jury
KNIGHT COMPETITION

MICHAEL
REN

PRODUCER
UNCLE VICTORY

MIGUEL
ÁNGEL MUÑIZ

Executive Producer
ON THE ROAD, SOMEWHERE
Attending 2 Films

MITCHELL
EGBER

PRODUCER
THE RECORD MAN

MITCHELL
KAPLAN

Jury
JORDAN A. RESSLER SCREENWRITER AWARD

Moisés
Kaufman

Director
The Laramie Project
Attending 1 Film

MORGAN
NEVILLE

Director
BEST OF ENEMIES
Attending 1 Film

NANCY
FERNÁNDEZ

PRODUCER
CIUDAD DELIRIO
Attending 1 Film

NELSON
KIM

Director
SOMEONE ELSE
Attending 1 Film

NOAH
DEBONIS

Director
POSTHUMOUS (SHORT)

NONI
COUELL

PRODUCER
THE LOST AVIATOR
Attending 2 Films

OSCAR
RUIZ NAVIA

Director
LOS HONGOS
Attending 1 Film

PABLO
INGERCHER

PRODUCER
BUTTERFLY

PABLO
SCHVERDFINGER

PRODUCER
PANAMA CANAL STORIES
Attending 2 Films

PAT
MILLS

Director
GUIDANCE
Attending 1 Film

PAUL
DRAGO

Executive Producer
BEFORE WE ARE FORGOTTEN

PAUL
HUDSON

Jury
ENCUENTROS

PINKY
MON

Director
PANAMA CANAL STORIES
Attending 2 Films

PITUKA
ORTEGA HEILBRON

Director
PANAMA CANAL STORIES
Attending 2 Films

RAPHAEL
MUNNINGS

Subject
THE RECORD MAN
Attending 1 Film

ROBERT
LORIE

Actor
THE STRONGEST MAN
Attending 2 Films

Roberto
Sanchez

Actor
Lake Los Angeles

RODRIGO
SEPÚLVEDA

Director
AURORA
Attending 2 Films

RONNA
GRADUS

Director
HOT GIRLS WANTED
Attending 2 Films

RONNIE
RIVERA

Director
THE SUN LIKE A BIG DARK ANIMAL
Attending 2 Films

Scott
Eyman

Presenter
THE STRANGER
Attending 1 Film

SERGIO
CABRERA

Director
EVERYBODY LEAVES
Attending 1 Film

SILVIA
JARDIM

Co-producer
EVERYBODY LEAVES
Attending 1 Film

STANLEY
ISAACS

PRODUCER
TOUGH AIN'T ENOUGH: CONVERSATIONS WITH ALBERT S. RUDDY
Attending 1 Film

TAL
RABINER

EDITOR
THE MUSES OF BASHEVIS SINGER
Attending 1 Film

Thom
Powers

Attending 1 Film

Tobias
Ostrander

Presenter
ARCHITECTURE OF COLOR

Tulio
Restrepo

ASSOCIATE PRODUCER
CIUDAD DELIRIO
Attending 1 Film

VICTOR
ALFONSO

Actor
ON THE ROAD, SOMEWHERE
Attending 2 Films

Victor
P. Alvarez

EDITOR
13 MILLION VOICES
Attending 2 Films

VIRGINIE
DEVESA

Jury
ENCUENTROS

WENDY
MUÑIZ

PRODUCER
ON THE ROAD, SOMEWHERE
Attending 2 Films

Yisell
Hernandez

Graphic Designer
THE HOLDERS

ZHANG
MENG

Director
Uncle Victory
Attending 2 Films